روز اول مهمانی

مرداد ۳۱م, ۱۳۸۸

دعاى روز اول

بسم الله الرحمن الرحیم

 اللهمَ  اجْعلْ صِیامی فـیه صِیـام الصّائِمینَ وقیامی فیهِ قیامَ القائِمینَ ونَبّهْنی فیهِ عن نَومَةِ الغافِلینَ وهَبْ لی جُرمی فیهِ یا الهَ العالَمینَ واعْفُ عنّی یا عافیاً عنِ المجْرمینَ.

خدایا قرار بده روزه مرا در آن روزه داران واقعى وقیام وعبادتم در آن قیام شب زنده داران وبیدارم نما در آن از خواب بى خبران وببخش به من جنایتم را در این روز اى معبود جهانیان ودر گذر از من اى بخشنده جنایات کاران.

روزه راستین

از همین روز اول تکلیف خود را با خدایت روشن کن. می­خواهی روزه بگیری که جز گرسنگی و عطش درپی نداشته باشد، یا… می­خواهی با روزه­ات به ثواب برسی یا …

باورت نمی­شود؟ آری، ممکن است که روزه انسان پذیرفته درگاه حق نباشد از همین روز اول تکلیف خود را روشن کن!

سعی کن روزه­ای بگیری که تو را از گناه بازدارد، روزه­ای که همراه عطش و گرسنگی، چشم و گوشت را از گناه و قلبت را از بدخواهی و وجودت را از آلودگی دور بدارد دلت را از سیاهی­ها بپیراید.

در این راه، از خدا بخواه. دعای روز اول را با تمام وجود زمزمه کن از او بطلب تا یاری­ات کند، تا روزه­ات در این ماه را روزه روزه­داران واقعی قرار دهد و نیز نمازها و قیام و قعودت را؛ تا نمازت فقط تکرار واژه­ها نباشد ذکر و ورد نامفهوم و بی­اثر نباشد بلکه سراپا احساس شوی، احساس حضور در پیشگاه الهی. احساس اتصال با مبدأ هستی، حرف زدن با دوست، باریافتن به خلوتگه یار…

از او بخواه تا نمازت نماز باشد و معراج تو. و روزه­ات روزه واقعی.

برچسب:
ارسال شده در مناسبت ها | نظرات (۰)

گذاشتن یک پاسخ