بایگانی برای ’ معرفي سايت و وبلاگ‘ موضوع

نرم افزار مطهّر

اردیبهشت ۱۲م, ۱۳۸۸

motahar-large

نرم افزار مطهر/ نسخه سوم / تولید کننده : معاونت پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزۀ علمیۀ قم

معرفی نرم افزار:

این نرم افزار که متن و نمایۀ آثار ارزشمند شهید علامه دکتر مرتضی مطهری( رحمت الله علیه) است و پر فروش ترین نرم افزار مجموعه آثاری علمای شیعه است.

نسخه سوم نرم‌افزار «راه مطهر» به همت کانون نسیم مطهر و ستاد بزرگداشت شهید مطهری تولید و به عنوان نخستین برنامه اختصاصی طرح مطالعه آثار شهید مطهری تولید شده است.

از بخش‌های این نرم‌افزار می‌توان به آشنایی با شخصیت شهید مطهری، تشویق و ایجاد انگیزه برای ارتباط با آثار شهید، توضیح کامل مراحل اجرای طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری، اطلاع از فعالیت‌های انجام شده در رابطه با ایشان و خدمات عملی و فنی اشاره کرد.

 بخش «آشنایی با شخصیت شهید مطهری» این نرم‌افزار مطالعاتی شامل بیش از ۲۵۵ قطعه فیلم و عکس و غیره است.

در بخش «تشویق و ایجاد انگیزه برای ارتباط با آثار شهید» شاهد فرمایشات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در رابطه با این شهید و ۲۵ قطعه فیلم و صوت از شخصیت‌ها و تبیین آثار و برکات مطالعه شهید مطهری به همراه چند مصاحبه متنوع هستیم.
نرم‌افزار موبایل مطهر، متن کامل آثار شهید کطهری به همراه جستجوی سریع کلمات، کتاب‌شناسی توصیفی شهید مطهری که شامل مشخصات ۲۱۴ کتاب، ۳۰ پایان‌نامه و ۱۳۹۸ مقاله در رابطه با شهید مطهری و … از مطالب بخش خدمات این نرم‌افزار محسوب می‌شود.

 در نگاهی به زندگی پربرکت استاد مطهری(ره) می‌خوانیم: «شهرستان کنونی فریمان که آن زمان قریه‌ای در دوازده فرسنگی مشهد مقدس بود، به وطن بودن او افتخار می­کند؛ تولد وی در ۱۲ جمادی الاولی ۱۳۳۸ قمری مطابق ۱۳ بهمن ۱۲۹۸ شمسی بوده است.»

از قابلیت‌های این نرم‌افزار می‌توان به امکان مطالعه، خلاصه‌نویسی، مباحثه، آزمون، کنفرانس و تحلیل اشاره کرد، نرم‌افزار «راه مطهر» با طراحی و گرافیکی زیبا به دسته‌بندی مطالب با موضوعات مختلف پرداخته است و امکان دسترسی آسان به مطالب گوناگون و متنوع را با موضوع بررسی زندگانی و آثار شهید مطهری را برای کاربران فراهم کرده است.

سایت های مرتبط با استاد شهید مرتضی مطهری و آثار ایشان:

سایت شهید مطهری  (http://www.motahari.org/)  /  شهید مطهری از نگاه دیگران  /  کتاب ها و آثار شهید  /  طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری

برچسب: ،،،
ارسال شده در معرفي سايت و وبلاگ،مناسبت ها،نرم افزار | نظرات (۰)

شروعی تازه

اردیبهشت ۵م, ۱۳۸۸

 اینجا شروعی تازه است و این شروع همراه بود با یک هدیه ارزشمند.

وبلاگ بوی سیب بهشتی امسال نیز مثل سال گذشته توانست رتبه سوم بخش وبلاگ نویسی بوی سیب رو که از طرف رادیو معارف برگزار شده بود کسب کنه. و یک هدیه ارزشمند رو با خودش همراه کنه یعنی سفر زیارتی کربلای معلی.

هرچند ما هنوز تا رسیدن به سطحی که بتوان آثار قابل توجهی را به نمایش درآوریم فاصله زیادی داریم اما بی شک برگزاری چنین طرحی گام موثری در جهت ارتقای کیفی وبلاگ های دینی در زمانی کوتاه تری است. امید داریم که بتوانیم با خلاقیت جوانان ایرانی شاهد خلق آثار ارزشمندی در حوزه دین باشیم. 

bouyesib1

بخشی از بیانیه هیئت داوران:

و اما رتبه های برتر در همه رشته ها:

در بخش وبلاگ نویسی، هیئت داوران هیچ وبلاگی را شایسته رتبه نخست ندانست. اما رتبه های دوم و سوم این بخش به شرح زیر است:

رتبه دوم: دارنده وبلاگ «کعبه عشق»؛ سرکار خانم «سیده صغری موسوی بابائی» از زنجان؛ برنده لوح تقدیر، مجموعه کتب پرسش و پاسخ، سفر زیارتی کربلای معلی و تندیس ویژه بوی سیب

رتبه سوم: دارنده وبلاگ «بوی سیب بهشتی»؛ جناب آقای «محمد صداقت» از قم؛ برنده لوح تقدیر، مجموعه کتب پرسش و پاسخ، سفر زیارتی کربلای معلی و تندیس ویژه بوی سیب

رتبه نخست بخش فوتوبلاگ:

 دارنده فوتوبلاگ «هیئت محبین الائمه»؛ جناب آقای «مهدی جلالی» از شاهرود؛ برنده لوح تقدیر، مجموعه کتب پرسش و پاسخ، سفر زیارتی کربلای معلی و تندیس ویژه بوی سیب

رتبه نخست بخش قالب وبلاگ:

جناب آقای «مهدی بهرامی» از قم با ۲۰ اثر ارسالی برای ۴ سرویس وبلاگ مختلف؛ برنده لوح تقدیر، مجموعه کتب پرسش و پاسخ، سفر زیارتی کربلای معلی و تندیس ویژه بوی سیب.

رتبه نخست بخش تصویر زمینه:

جناب آقای «محمدجواد قاروبی» از قم طراح اثر «باب الجنه»؛ برنده لوح تقدیر، مجموعه کتب پرسش و پاسخ، سفر زیارتی کربلای معلی و تندیس ویژه بوی سیب.

در بخش های پادکست، کلیپ و مقالات هیئت داوران هیچ اثری را حائز رتبه اول نشناخت. امید که در دوره آینده، آثار قابل توجهی در این زمینه ها تولید شود و به دست دبیرخانه برسد.

منبع: رادیو معارف

برچسب: ،،
ارسال شده در روزنوشت،معرفي سايت و وبلاگ،وبلاگ | نظرات (۱)